Показват се публикациите с етикет Google. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет Google. Показване на всички публикации

четвъртък, 1 октомври 2009 г.

Малко тенденции от google reader

Reader-а на Google в момента е най-посещаваната ми страница в интернет. Може би на някой е направило впечатление, но съм маниакално настроена що се отнася до информация по теми, които ме интересуват. А те не са една и две, което ме доведе автоматично до идеята да чета блогове през тази програмка (или приложение?), с което нещата стават сравнително по-лесни отколкото да се проверяват редовно за актуализация някакво огромно количество сайтове.

По повод на това днес се сетих да разгледам какво точно чета през последната година. Оказа се, че за последните 30 дни имам:




Така де, reader-а изобщо не го използвам за споделяне. Всичко споделям във фейсбук и от време на време в twitter. Оказа се също, че в сряда чета най-много. (странно, сестра ми днес ми сподели че профилът на бистро "Водолей" също се посещава най-много в сряда).


Намерих си и страшно много неактивни отдавна блогове, на които смятам да направя чистка. Както и на няколко flickr акаунта не защото не ги харесвам, а защото страшно ме дразни да ми правят постове, а аз само да минавам бързо през тях. Ще си ги сложа като контакти в профила във flickr и ще ги разлгеждам само като вляза там. Смятам да махна абонамента и към два сайта за web дизайн, защото постоянно бълват туториали как се прави еди какъв си бутон или не знам каква галерия, а аз това не го разбирам :)


Най-редовните сайтове, които чета са Arch Daily и Строителство.инфо. Първият ми е много любим, защото пускат какво ли не и редовно си намирам нещо любимо там. Вторите ме дразнят, скучни са ми и чета по един пост на 30-тина. Но пък ми е начина да разбера какво става из строителните среди, а друг строителен сайт с RSS емисия не съм попадала (не че скоро съм търсила).


Освен това около половината ми абонаменти са за сайтове на английски, останалата част са български. Английските не ги чета, обикновено са ги преглеждам :). Имам един абонамент към една македонска археоложка, но е от скоро и още не знам дали че ми е интересно да чета и нататък. Първите пет минути е адски странно да четеш статиите на македонски!, но пък имам нужда от малко информация и оттам. Имам и един руски абонамент, не мога да го намеря сега, както и един билингва френски и английски. Оказва се, че съм голям мързел относно четене на чужди езици. Реално чета постове само на български. :( ето защо продължавам да съм зле с английския, а пък на френски вече и дума не мога да обеля. ;)


Между другото най-много отбелязани със звезда неща тази седмица имам в (в низходящ ред): Arch Daily, Contemporist, Dornob, Web Urbanist, Art and Blog, Inhabitat, Digital Photography School и E-vestnik. Преди Inhabitat беше на много предна позиция, но тогава още не четях Contemporist, Dornob и Web Urbanist.


Иначе напоследъл полудявам от пълни фийдове. Имам прекалено много фийдове на ден и ми писва да превъртам някакви километрични публикации, които обикновено дори не са ми интресни. Най си мечтая всички да пуснат частични фийдове с по няколко снимки, по които да реша дали ми е интересно или не и ако реша да продължа да чета. Разбира се, когато публикациите не са прекалено дълги пълният фийд е много по-удобен (между другото има ли българска дума за фийд?). О, да, искам да се похваля - мисля че най-накрая успях да премахна рекламите от моята емисия. Преди време бях пробвала колкото да разуча какво представляват google alerts, но после взе да ме дразни и пробвах не знам колко пъти да ги махна, но мине не мине време и пак се появяваха. Надявам се вече да няма изненади :)


И между другото, още не знам как да сложа и снимка в моите емисии. В момента ме дразнят какви са кратки, но не ми се ще да пускам и пълни, защото си знам че съм многословна, но явно blogger не предлагат особени възможности за контрол над емисиите.


По-нататък смятам да ви пиша и по-специално за архитетктурните сайтове, които следя.


P.s.: Имам си вече 7 последователи поне според feedburner. Благодаря, че ми четете постовете!


Първия Български Бутон за споделяне

неделя, 26 април 2009 г.

Разни неща, които изникнаха докато си почивах от преводите или ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА :)

Между другото вече съм истински спец по обяснителните записки! Особено когато баща ми ми секне дългите слово излияния и ги подреди в някакъв смислен ред :)


Та имам нужда да нашиша това-онова или поне нещичко различно от обяснителни записки. Спи ми се, но имам още работа, така че блогът този път ще е нещо като средство за отпускане на мозъка чрез насочването му в друго поле на действие... а именно изказване на собствено мнение за щяло и за нещяло :)

Започвам с един много симпатичен проект: Карть на Дискь. Идея само за фенове на Пратчет :) Ако четях в момента някоя от книжките щях да се включа, но разбира се в момента нищичко не се сещам. Можете да проверите и Анкх-Морпорсия вестник, който също е свежа идея, но не може се мери с Картатъ!

После малко рециклирани бижута от Time4Design, които много ми харесаха. 

А ето как изгежда логото на Google в морзов код: тук. Най-веселото е, че има и преводач на морзов код. А аз поне десет години се опитвах да науча морзовата азбука наизуст! Ето как се пише SHAMANS с тирета и точки:  ... .... .- -- .- -. ...



Искам да разбера това нещо кога ще го пуснат в масово производство? Писна ми от мишки, но мога да ги понасям вече! Бавна ми е, дразни ме, боли ме ръката от нея, а с таблета е още по-бавно защото дори не хваща винаги както трябва! Искам touch-screen и пригоден за целта интерфейс! И никога повече редактиране на изображения с мишка! Не че ми е ясно как ще се чертае по тоя начин обаче :(

Ето малко и за боклука в София. Ама не днес! Много ме кефи този блог! Изнамирва супер затънтени неща като това с боклука. Кога ще ми хрумне да проуча каква е била систуацията с боклука след Освобождението като е имало къде къде по-важни неща. Обаче то и сега има, а аз пакк гледам дали са минали боклукчиите, че новите още им е трудно да се справят с редовното сметоизвозване...

Мислех и картинка някаква да сложа, за да е по-шаренко, обаче няма! Не знам каква, още не съм оправила фотошопа, и май трябва да се хващам пак за работа. Утре съм решила да си кажа мнението относно едни постове за книгите и относно друг за НБУ. Ако утре не реша, че ще е скучно... Лека нощ!


Първия Български Бутон за споделяне

сряда, 19 ноември 2008 г.

Google Chrome

Колкото и да съм свикнала вече с Google Chrome (учудващо бързо междувпрочем), той все пак се сбъгясва доста сериозно понякога и няма как да не опра до Explorer или поне Mozilla в такива случай. Говорим за бета версия ;)

Първия Български Бутон за споделяне

сряда, 5 ноември 2008 г.

Пак Google


Точно сядам на компа след малко почистване на задръстеното ми от книги и листи с чернови бюро, радвам се на новото среднощно питие, което си измислих току що - Нескуик с малко Бейлис (страшно вкусно - мисля да го нарека Неслис или Бейкуик) и си проверявам google reader-a, понеже ме мързи да върша нещо съществено, и попадам на поредния пост, свързан с гугъл, този път в www.devstorming.com. Става дума за логото на новия браузър (който междувпрочем си ползвам нон-стоп почти откакто се появи и съм си много доволна). Много ми хареса картинката - на мен лично досега логото ми мязаше на някакво копче, но оттук нататък наистина ще го виждам като смачкано прозорче ;) 

Първия Български Бутон за споделяне

сряда, 24 септември 2008 г.

Първи впечатления от Google Chrome


Колкото и странно да звучи, особено за бета версия, и особено за мен, а аз обикновено не обичам да сменям нещо, с което съм свикнала що се отнася до софтуер, на първо четене Google Crhome ми направи много добро впечатление. Наистина ми зарежда страниците много по-бързо от IE, а дори и от Mozilla, която така и не свикнах да използвам. Интерфейсът на браузъра е ужасно скучен и ръбат, но по принцип всички неща на google са така струва ми се. Много лесно може да се направят всякакви настройки - за запазване или не на пароли, за любими сайтове, бързо открива какво точно се опитваш да напишеш (за разлика от експлоръра, при който дори веднъж да напиша нещо грешно в полето, после само това ще ми излиза по подразбиране). След малко ще пробвам да си преместя favorites от експлорера, а също и как е свалянето на файлове и гледането на филмчета, но засега мога да кажа, че съм доволна. И вече си имам сайтове по подразбиране (след около две минути ползване. Надявам се само да не се претрупа по-нататък!). Интересното е, че ми дава по подразбиране найстина сайтове, които отварям, но не ми е ясно от къде взима информация за тях. А, да, още едно предимство (за мен много важно ;) - зареди страницата на фирмата за секунди (http://vesta-design.net/).

За който би искал да опита и да си каже собственото мнение:  http://www.google.com/chrome 

Първия Български Бутон за споделяне

понеделник, 22 септември 2008 г.

22-ри септември


Някак приятно се чувства човек като види, че не само с чуждите празници трябва да се съобразяваме в интернет пространството. Все пак бях стигнала до един момент, в който знаех всичките западни празници и все още ми е много по-лесно да се сетя кога е Хелоуийн, отколкото някоя от Задушниците. Може би наистина е време да обърнем внимание и на нашите си празници и нашите си, български събития? Честно да си призная, никога не съм ги смятала за празници нито 6-ти, нито 22-ри септември. Преди си бяха просто дати от учебника по история. А 1-ви май и 9-ти септември бяха свързани с много шум из Сливен и много недоволстване и стари спомени за манифестации от страна на баба ми и дядо ми.
Все пак - честит празник на всички българи и дано да не се случи така, че вече да няма какво да празнуваме.

Първия Български Бутон за споделяне