Показват се публикациите с етикет приятели. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет приятели. Показване на всички публикации

четвъртък, 16 април 2009 г.

Рожден ден

Много ми се иска да поздравя Деси с рождения ден и оттук, не знам защо :) Ще празнуваме довечера, но все пак, Дес, пожелавам ти много радост и щастие :)

Първия Български Бутон за споделяне

Архитектура бг

Искам да ви покажа проекта на един приятел, който иска да направи трибуна за разговори, но обърнати към по-общи неща от ежедневието, въпроси, които засягат не само архитектите, а и всички хора с мнение относно заобикалящата ги среда. Защото архитектурата трябва първо да осигури подходяща среда на обитаване, а чак след това да отговори и на други изисквания. Точно затова и mok се надява да привлече за публика не само познати от ВИАС :), всъщност всеки, който би искал да каже нещо по въпросите, които разглежда. Успех с хубавото начинание, mok!

Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 31 март 2009 г.

Няколко клипчета от концерта

Качеството пак е кофти, обаче тия смущения май няма начин да се отървем от тях с нашата си подръчна техника. Този път не съм ги снимала аз, защото бях заета с големия фотоапарат, обаче въпреки всички смущения, песните звучат много яко даже и на запис. Ето три от песните, които Кота 0 изсвириха: 

Otherside на RHCP:
Rockstar на Nickelback:


Elegantly wasted на INXS:

Още клипчета тук.
Чакам и от LBC вести, обаче засега нищо не е стигнало до мен :).

Първия Български Бутон за споделяне

понеделник, 30 март 2009 г.

Още нещо със закъснение!


Честит рожден ден на Орлин! Той ми е единствения читател, който познавам и ми е такъв приятел, който мога и цяла година да не съм виждала, като се видим пак ще знаем какво да си кажем независимо от ситуацията! Да си жив и здрав и много щастлив!
Ето и малко снимчици от вечерта :)

Първия Български Бутон за споделяне

Берое Рок в "Маската" 25.03.2009


Малко със закъснение реших да се похваля за хубавия концерт, който направиха колегите :) -този път слушахме на едно място и Кота 0 и L.B.C. че даже и Rocking Chairs, които изобщо не бях чувала, но твърдяха че свирят госпел блус. Госпела не го чух, но изпяха много любими блус парчета. А Кота 0 и L.B.C. са си ясни. Даже мога да кажа, че Кота 0 бяха много по-добри от предния път :)

Малко снимки от мероприятието:



(заедно с приятелите, разбира се :)

Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 27 януари 2009 г.

Най-смешния превод, който съм виждала

Миленчето нали учи испански от сума ти време вече (и май бая е напреднала), та днес от скука прокрай многото писаници и пратих текста на La tortura  да ми каже за какво става дума. А тя ми прати файл с превода :) И ето какво се е получило, а мисля че няма друг, който да измисля подобни лафове като нея! (добре, че не знае че го качвам тук ;)



La Tortura (Artista Invitado Alejandro Sanz)
by Shakira

Ay, payita mia - Ай/Ех /или там някакво междуметие по избор/, "нещо си там" моя

Guardate la poesia - задръж/запази си поезията 
guardate la alegria pa'ti - задръж/запази си радоста за себе си

(Dame, dame, damelo!)  /дай, дай, дай ми го/  /-к'во не ме питай ;)/
No pido que todos los dias sean de sol - Не искам/моля всички дни да са слънчеви
No pido que todos los viernes sean de fiesta - Не искам/моля всички петъци да става купон
Tampoco te pido que vuelvas rogando perdon - Нито пък искам/моля да се върнеш молейки прошка /направо си е умолявам/ 
Si lloras con los ojos secos - щом плачеш със сухи очи
y hablando de ella - и говориш за нея /хахаха/


Ay amor me duele tanto - Ай/Ех любов /моя/ толкова ме боли 
me duele tanto - толкова ме боли
que te fueras sin decir a donde - че си тръгна без да кажеш накъде
Ay amor, -Ай/Ех любов /моя/
fue una tortura perderte - беше /истинско/ мъчение да те изгубя

/и тук нашето момче ни пее.../

Yo se que no he sido un santo - Знам, че не бях светец /слав на бога за което ;) мен ако питаш/
pero lo puedo arreglar amor - но мога да поправя нещата/или там к'вото има да се поправя/, любов /моя/
No solo de pan vive el hombre - не само на хляб живее човека /в смисъл, че не може само на хляб/
y no de excusas vivo yo. - и/а аз не живея само на извинения! /хаха и аз;)/
Solo de errores se aprende - само от грешки се учи 
y hoy se que tuyo es mi corazon - и днес знам, че е твое сърцето ми
Mejor te guardas todo eso - по-добре си задръж/запази всичко това /кое? ;)/
A otro perro con ese hueso - /т'ва е много яко ;).../ ходи тоя кокал да го предлагаш на друго куче 
y nos decimos adios - да си казваме чао/сбогом

(...) - (... ;) )
No puedo pedir que el invierno perdone a un rosal - Не искам/моля зимата да прости (тук направо си е пожали) розовия храст
No puedo pedir a los olmos que entreguen peras - Не искам/моля дъба /или там някакво дърво ... под ръка каквото има/ да дава/ражда круши 
No puedo pedirle lo eterno a un simple mortal - Не мога да искам/моля вечното от един смъртен
Y andar arrojando a los cerdos miles de perlas - /ха сега де! - ще консултирам речник -хахаха/ И да вървя да хвърлям/запокитвам ;)/ перли на прасетата

Ay amor me duele tanto - Ай/Ех, любов, толкова ме боли
Me duele tanto - толкова ме боли /е, 'ма, голяма болка, голямо нещо!/
Que no creas mas en mis promesas - че не вярваш вече на обещанията ми
Ay amor - Ай/Ех любов
es una tortura perderte! - истинско мъчение е да те изгубя /преди беше в минало сега в сегшно време!!!/

/и тука го знаем нашето момче - едно си знае едно си бае :)/
Yo se que no he sido un santo
Pero lo puedo arreglar amor
No solo de pan vive el hombre
Y no de excusas vivo yo.
Solo de errores se aprende
Y hoy se que tuyo es mi corazon
Mejor te guardas todo eso
A otro perro con ese hueso
Y nos decimos adios

Dame, dame, damelo! - Дай, дай, дай ми го /онова дето не го знам, кое точно ;)/
No te bajes, no te bajes - не се снишавай /bajar - слизам, намалявам/ /представи си танц и ще ти стане ясно - аз така правя/
Oye negrita mira, no te rajes - слушай/гледай negrita = черничка, не се /?к'во беше т'ва..../ отричай /не е ясно от речника какво трябва да е/
De lunes a viernes tienes mi amor - от понеделник до петък имаш любовта ми
Dejame el sabado a mi que es mejor - остави ми съботата на/за мен, ще по-/най-добре /или съботата или за него - идея си нямам.../
Oye mi negra no me castigues mas - Слушай/Виж,  черничке моя, не ме наказвай повече
porque alla afuera sin ti no tengo paz - защото там навън без теб нямам мир/покой
Yo solo soy un hombre arrepentido - аз съм само един разкаян/разкаял се мъж
Soy como el ave que vuelve a su nido - като птицата, която се връща в гнездото си съм

/и пак си пее неговото си..../
Yo se que no he sido un santo 
y es que no estoy hecho de carton
No solo de pan vive el hombre
y no de excusas vivo yo.
Solo de errores se aprende
y hoy se que tuyo es mi corazon


Ay, ay, ay, - Ай/Ей, Ай/Ей,Ай/Ей
Ay, ay, ay, - Ай/Ей,Ай/Ей,Ай/Ей
Ay, todo lo que he hecho por ti - Ай/Ей, всичко което направих/съм направил/а /зависи от пола на които го пее/ за теб
Fue una tortura perderte - Беше мъчение да те изгубя /пак минало време/
Y me duele tanto que sea asi - И толкова/много ме боли че така са нещата/че се случи така/
Sigue llorando perdon - продължавай /си/да /си/ искаш  прошка
Yo... yo no voy - Аз.... аз няма 
A llorar hoy por ti... - да плача днес за теб... /тожа "hoy" = "днес" не съм сигурн, че е там/

Първия Български Бутон за споделяне

сряда, 14 януари 2009 г.

Кота нула - Easy (Faith No More Cover) във Фенс - 12.01.2009

Имах и All Right Now, обаче там звукът е просто ужасен и май няма да я качвам в youtube. Все пак - наслаждавайте се :)

Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 13 януари 2009 г.

Кота 0 - концерт във Фенс - 12.01.2009

 
Най-накрая дългоочакваното събитие дойде. Събраха се толкова много хора, колкото рядко съм виждала във Фенс и все приятели и познати, всички нетърпеливи да ги чуят. Свириха много яко :) Аз лично страшно се изкефих, малко ги измъчихме на края, но мисля че ще ни простят, все пак много ги харесахме и затова искахме още :)

   

Първия Български Бутон за споделяне

четвъртък, 13 ноември 2008 г.

Поздрав за Орлин

Те звучали много яко!

KORPIKLAANI 
Новата им песен случайно ми беше препоръчана точно днес в youtube:


Първия Български Бутон за споделяне

сряда, 12 ноември 2008 г.

Още приятели

А докато си избирах клипче на LBC намерих и това: 




И тях ще ги снимаме, когато има възможност. Всъщност в новия състав даже не съм ги чувала, но на рождения ден на Добито беше много весело, а пък Сашо, Колев и Горан и преди си ми беше много яко да ги слушам :) Ей, хора, продължавайте все така!

Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 11 ноември 2008 г.

LBC in Fans




Намерих някоклко филмчета от лятото и качвам тях, защото моите наистина са с ужасен звук. Ако някой иска, може да ги разгледа, но нямам намерение да ги наптрапвам на никой. Следващия път като реша да правя филмче, ще се преместя малко по-далеч, за да не стават такива дандании. В първото клипче можете да чуете и част от интрото, с което ме хванаха за цялата вечер. И да уточня, че на живо звучат много по-добре от клипчето ;)

Първия Български Бутон за споделяне

събота, 1 ноември 2008 г.

Little Bitch Company във Fans


Ето ги и новия вариант за плаката :) Много ми харесва как си мислят винаги нови плакати...

Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 28 октомври 2008 г.

Little Bitch Company във Fans


Този път се надявам да отида :)

Първия Български Бутон за споделяне

2 blond kiflas ...

Най-смешния коментар, който прочетох днес :D
Предавам буквално:

2 blond kiflas on a purple background doing kifla stuff...as usual.

А именно: коментарът е дело на Петето и е относно следната снимка: 
И е направен тук. Още един пример за изречение, каквото никога не бих могла да измисля ;)

Първия Български Бутон за споделяне

Димитровден, деня на строителя и малко музика от талантливи приятели :)





Качеството е доста зле в сравнение с оригиналните филмчета, но все пак е такова удоволствие да ги слушаш, че мисля че се преживява :)

Първия Български Бутон за споделяне

понеделник, 27 октомври 2008 г.

Котенце


Едни приятели подаряват такова сладко коте, че просто трябваше да напиша за него! Ако се интересувате - вижте обявата тук.

Първия Български Бутон за споделяне

петък, 24 октомври 2008 г.

Една стара новина


Днес ме изненадаха в офиса с една стара новина - още от началото на седмицата :)  аз нали съм си заплес, пък и не винаги съм в офиса, вечно научавам новините последна: статия за Кота нула. Сашо беше казал, че така са се кръстили, но кой да помни! Пък и каква дълга дълга статия са им написали! Беше ми много интересно да я чета - и без това не познавам новите членове и не съм ги чувала мнооого отдавна. Момичето я е написало много приятно, нищо че има някои странни думички ;). Но пък има и попадения - като "човекът оркестър" което е най-точното описание за Сашо ;) И това за желираните мечета се чудя кой го е измислил! Ами нека, нека! Действайте и чакаме и ваши песнички! Иначе аз ще съм доволна и на малко китари в неделя :)

(а аз се захващам с темата за Свещари!)

Първия Български Бутон за споделяне

понеделник, 22 септември 2008 г.

Банер на 3k Studio

След половин час борба, най-накрая успях да докарам това. Бях сигурна, че знам как ще стане и затова ми се искаше да опитам. Най-трудно се оказа да кача снимката на място, от където ще може да си я изтегли каквото там я вижда. Радвам се обаче, че стана:

3kStudio

Остава и сайта да направят ;) Но пък идеята за сайта вече е готова, така че в най-скоро време ще бъде направен.

Първия Български Бутон за споделяне

петък, 12 септември 2008 г.

Малко музика :)




Още едни приятели/колеги, които се заминават с музика - Ники и Яна Борисови или Respect и Perfect. Мисля, че в събота в заведението с краткото име 3 ще е интересно. Музиката ще е drum and bass в началото, breackbeat, а след това и малко по-тежка.

Първия Български Бутон за споделяне

петък, 15 август 2008 г.

Детенце!!!

Преди малко се е родил кръщелникът ми! Детенцето малко поизбърза, но това само показва, че ще е страшно лъвче и ще радва много мама и татко (явно не е искало да е девичка :) Пожелавам на Поля и Пешо много да му се радват и да им порасне голям и снажен! Поля, възстановявай се бързо, защото както разбрах, бащата ти и Пешо са замислили голям банкет утре! Аз пък отивам за подаръка от кумовете :) А снимки на бебчето - когато мама ми даде да го снимам :)

Първия Български Бутон за споделяне