Показват се публикациите с етикет photoshop. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет photoshop. Показване на всички публикации

вторник, 7 юли 2009 г.

The dream

Малък колаж с една моя снимка и няколко текстури, които изтеглих от deviantart. Йероглифът значи "сън".

Първия Български Бутон за споделяне

четвъртък, 28 май 2009 г.

Lilac


Lilac, originally uploaded by Anna Dimitrova.

Първия Български Бутон за споделяне

събота, 11 октомври 2008 г.

Online photoshop


Понеже една вечер спях мноого (то си беше среднощ по-скоро) и дадох yes на нещо, което не си направих да прочета. Разбира се, сетих се, че съм пуснала update в един момент. Мислех си че е windows-ки и само ще ми забави компа за малко. Е да, обаче не! Оказа се adope-ски. Съответно Photoshop и Adobe Profesional сега трябва да бъдат преисталирани и ми се наложи да си тегля Adobe Reader 9 за да си чета статиите, които използвам за дипломната. Добре, че все пак има безплатни приложения, нищо, че всеки път като попадна на pdf из нета Adobe 8 трябва да ми изписва грешка и да вдига невероятен шум! :) В този ред на мисли, зачетох се снощи в блога на RIZN (фирмата, която направи нашия сайт) и открих че има онлайн версия на photoshop! Ето това ме изуми. И дойде съвсем навреме ;) Засега изглежда готино, но трябва да го изпробвам като хората все пак. Ще пиша нататък! Сега  ще мога да направя нещо със снимките от изложението. За който не знае - посетете ни до утре вечер в Експо Центъра на изложението за недвижими имоти (и банки!) на BalPex. ПО-нататък ще кача и снимчици на щанда, за който основна вина има Мая :) Аз само се въртях с фотоапарата и статива и записвах за поколенията!

Първия Български Бутон за споделяне

неделя, 14 септември 2008 г.

Olivier Derouetteau


Докато си ровичках из нета, радвайки се на факта, че имам нет вкъщи (което напоследък рядко ми се случва, без да мога да си го обясня нито аз, нито който и да е приятел, който съм питала) попаднах на няколко много готини блогове и сайтове, който можете да видите в новата секция "Блогове с як дизайн". Мисля, че трябваше да си запазя линковете, за да си ги разглеждам и по-нататък, все пак повечето от тях са на разни web-дизайнери. В единия попаднах на пост за Olivier Derouetteau, който се оказа страшен илюстратор. Вече съм му голям фен :). Ето и няколко негови неща, за да добиете представа. Оказа се, всичко прави само във фотошоп.

Първия Български Бутон за споделяне

събота, 19 юли 2008 г.

Norse design


С това се занимавах досега, вместо да си пиша дипломната работа :). Дано да хареса на някокого.

Първия Български Бутон за споделяне

понеделник, 23 юни 2008 г.

още подобни опити

Първия Български Бутон за споделяне

неделя, 22 юни 2008 г.

Най-новите ми опити във фотошоп

Тези неща пак ги правих, докато се чудех с какво да се занимавам, пишейки поредната тема ;), сиреч вчера и понеже си инсталирах picasa (след преинсталирането не си я бях сложила) и заради нея пак си поразгледах наличните снимки, така че отрких едни страхотни текстури, които бях сваляла от deviantart (този сайт го знам от Немеца). Както можете да видите текстурите са много добри. Общо взето всичките картинки са много лека смесица от някоя моя снимка с някоя текстура и почти нищо друго. Доста лесно стават, а са си ефектни (или поне аз така си мисля).



Първия Български Бутон за споделяне

събота, 21 юни 2008 г.


Това го направих докато се опитвах да измисля на Мая пиктограми за проектите. Използвах един tutorial от photoshop.bg и една картинка от комикс, която Миленчето ми беше изпратила много отдавна.

Първия Български Бутон за споделяне

четвъртък, 12 юни 2008 г.


Това правих днес и вчера за да помогна на Мая за заверките. Не че е кой знае каква голяма част от работата, но е нещо, с което се залисвах, защото наистина имах нужда. Вярно малко й помогнах и за макетчето, макар че никога не съм била добра с макетите. Но пък така не мислиш за разни други неща, за които не ти се мисли. Дано да са й харесали поне.

Първия Български Бутон за споделяне

сряда, 11 юни 2008 г.


Това го бяхме правили за подарък на Съб за рождения й ден 2004 година.

Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 20 май 2008 г.


А това е първия ми опит с новите четки, които си бях изтеглила от един сайт за фотошоп. Беше коледна картичка и много си го бях харесала, а сега ми се вижда много скучно.

Първия Български Бутон за споделяне


Това е първият ми опит да нарисувам нещо на фотошоп. При това започна с най-обикновено драскане и изпробване на таблета върху една снимка, от която после нищичко не остана. Сигурна съм, че ако отделя още малко време в крайна сметка ще заприлича на цвете. Все пак успях да открия и доста тюториали за digital painting.

Първия Български Бутон за споделяне