Показват се публикациите с етикет digital painting. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет digital painting. Показване на всички публикации

сряда, 22 април 2009 г.

Earth day 2



Ето че много бързо намерих отговор при tin4e-то и в inhabitat като си отворих reader-a. 

Картинката пък си я харесах при Орлин. В крайна сметка съм доволна от поредната интересна изложба, която вероятно няма да видя, но се радвам, че я има. В крайна сметка мен повече ме впечатляват разни интересни фотографии :) Хубавото е, че от photosynthesis са публикували и линкове към блоговете на повечето от участващите фотографи. Мисля да се заровя из тях тази вечер :)
Междувременно може да разгледате и сайта на Howard Van Lyon, който също открих днес.

Първия Български Бутон за споделяне

понеделник, 23 март 2009 г.

farinatoart

Днес открих сайта на Самюел Фаринато, който се оказа невероятен илюстратор. Ето някои от нещата, които ми направиха впечатление. 


мтакааа, фотошопа пак се скапа, но все пак препоръчвам да видите сайта, а когато успея ще добавя някоя картинка :)

П.п.: Фотошоп официално нямам. Не е ясно какво точно му се случи но отворя ли го се скапва всичко и иединствения шанс е да натисна копчето. Мързи ме да си инсталирам сега! За щастие има он-лайн версия, за която рядко се сещам, но все пак върши работа понякога, а и е с много приятен дизайн. Само забравям, че трябва да натискам finish когато приключа с някоя команда :) Та ето за какво ставаше дума:

Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 3 февруари 2009 г.

Десет готини дракончета

Избрано от deviantart.com сред по-новите публикации (не са подредени в някакъв определен ред):


1. Sorry I burned your house by pococoy

2. 5 Dragons by nJoo


3. Dragons by pixelpriester


4.Dragons by tobiee


5. Dragons by kinnas


6. Better than a puppy by emptyidentityentity


7.My dragons by Mishi-ragdoll


8. The Dragons of Water by Cloister


9. Last night I dreamt of dragons by hakubaikou (особено любим)


10. Dragons by Tubbster

Надявам се да са интересни :) 

P.s.: Ще се радвам ако някой изкаже мнение кои най-много му харесват. Може дори да направя класация :) Моите фаворити са номер 4 и 9. 

Първия Български Бутон за споделяне

неделя, 16 ноември 2008 г.

Адам Форд


Днес Marco Bucci не беше единствения от любимите ми художници, който публикува нещо, което вече е в любими :) Адам Форд има малко по-различен стил и нещата му са доста по-лъснати, но въздействието в никакъв случай не е по-малко. Особено в показаната по-горе илюстрация за готварска книга. Само погледнете това невероятно умиление в погледа на готвачката, отправен към толкова мъничката ягодка в ръката й. И тези начервисани устни, които са се устремили към малката червена точица, и тези нагримирани очи, и най-вече повдигнатите вежди... сцената е по-подходяща за опера, отколкото за публикуване в някой прозаичен webblog! 


Всъщност всичко на Адам Форд заслужава да се види, но ето и един от фаворитите ми - Червената драконска принцеса: (която обаче е правена за четиригодишната му дъщеря и в такъв случай, какво говори за мен фактът, че от всичките му неща, избрах точно това да покажа в собствения си блог?)


Първия Български Бутон за споделяне

Няколко бързи скици или какво значи да имаш талант

От известно време следя блога на Marco Bucci, художник от Торонто, който освен всички други хубави неща, които прави, използва и обедните си почивки да рисува. Последните две "скици" са направо невероятни и затова реших да ви ги покажа. Правени са за около час-час и половина по определена тема, а именно - Феята на зъбчетата и Екзекутор


Има нещо много сецесионно като звучене в тази Фея и това е не само в стойката и буйната коса, но също и в надменното изражение и всичките тия висящи наоколо зъбчета. В същото време Екзекуторът изглежда толкова "малък", сам, ужасно нещастен и прегърбен от невероятен товар, и в същото време като някакво сладко човече (поне за женската част от аудотирията предполагам) и кървавите петна по снега изобщо не развалят това усещане, докато татуировката с прободеното сърце само го прави да изглежда още по-нещастен. Всъщност Марко е много добър портретист, но освен че рисува невероятни герои, прави още по-красиви сцени на среда.


Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 28 октомври 2008 г.

Ей с такива карти искам да играя!


Автор - Себастиен сан Галеро. Можете да го намерите тук.

Първия Български Бутон за споделяне

неделя, 14 септември 2008 г.

Лео Хао




Говорейки за digital painting, нямаше как да не се сетя да пиша и за илюстратора на обложките на най-любимата ми банда – Лео Хао. Въпреки че името звучи китайско, това всъщност е руски художник, рисуващ основно по поръчка. Прави невероятни неща, както можете да видите. Рисувал е и за Blind Guardian и за Iced Earth, логично и за Demons and Wizards. Илюстритал е руските издания на Робърт Силвърбърг и различни книги на братя Стругацки, както и много други непознати за мен автори ;). Рисува обложките и прави декори за представленията на много руски групи, прави и различни игри. Ще ми се някой път да пиша малко по-подробно за него, но засега ви оставям с обложката на A night at the opera и няколко други избрани неща. Особено ми допадна, че успях да видя обложката на Guardian в толкова голям формат, така че да могат да се видят и детайлите. :)

Първия Български Бутон за споделяне

Olivier Derouetteau


Докато си ровичках из нета, радвайки се на факта, че имам нет вкъщи (което напоследък рядко ми се случва, без да мога да си го обясня нито аз, нито който и да е приятел, който съм питала) попаднах на няколко много готини блогове и сайтове, който можете да видите в новата секция "Блогове с як дизайн". Мисля, че трябваше да си запазя линковете, за да си ги разглеждам и по-нататък, все пак повечето от тях са на разни web-дизайнери. В единия попаднах на пост за Olivier Derouetteau, който се оказа страшен илюстратор. Вече съм му голям фен :). Ето и няколко негови неща, за да добиете представа. Оказа се, всичко прави само във фотошоп.

Първия Български Бутон за споделяне

вторник, 20 май 2008 г.


Това е първият ми опит да нарисувам нещо на фотошоп. При това започна с най-обикновено драскане и изпробване на таблета върху една снимка, от която после нищичко не остана. Сигурна съм, че ако отделя още малко време в крайна сметка ще заприлича на цвете. Все пак успях да открия и доста тюториали за digital painting.

Първия Български Бутон за споделяне